• Home
  • درباره آیلتس

درباره آیلتس

so واژهIELTS .International English Language Testing System برگرفته از عبارت می‌باشد. معنای لغوی آن “نظام بین‌المللی ارزشیابی زبان انگلیسی” است. آنچه درباره آیلتس اهمیت دارد این است. که، این آزمون یکی از معتبرترین آزمون‌های سنجش سطح زبان انگلیسی است. در سراسر دنیا آزمون آیلتس همواره برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر. در مقابل تافل، که آزمون آمریکایی است، قرار می‌گیرد. آزمون آیلتس توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا. و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

درباره آیلتس


ساختـــــــار آزمون آیلتس- درباره آیلتس

so آزمون آیلتس IELTS از ۴ بخش: شنیدار یا  Listening، خواندن یا .Reading، نوشتن یا Writing و مکالمه یا Speaking تشکیل شده‌است. همچنین آزمون آیلتس شامل. دو نوع: آیلتس آکادمیک Academic  و آیلتس عمومی General است. نمره‌ی آیلتس آکادمیک برای ورود. به دانشگاه‌ها در سراسر جهان مدنظر می‌باشد.

thus در واقع آزمون آیلتس یک امتحان زبان انگلیسی است. و از اعتباری بین‌المللی برخوردار می‌باشد. آزمون IELTS معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند. در کشورهای انگلیسی‌زبان درس بخوانند، کارکنند و مهاجرت نمایند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان. و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود.


نمره‌ی مدنظر دانشگاه‌ها برای آزمون آیلتس- درباره آیلتس

so آزمون آیلتس مورد تأیید بسیاری از دانشگاهها در کشورهای. مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا است. این درحالی است که یکی از مدارک. مورد نیاز جهت مهاجرت به این کشورها نیز، داشتن مدرک IELTS است.

thus برای هریک از دانشگاه ها حداقل نمره‌ی آزمون آیلتس. در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب متقاضیان باید این حداقل نمره‌ را برای دریافت امتیاز، از آزمون  آیلتس کسب کنند. اکثر دانشگاه‌ها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را برای متقاضیان. در نظر گرفته‌اند. اما به عنوان مثال، برای کسب حداکثر امتیاز زبان انگلیسی جهت. مهاجرت به کانادا کسب نمره‌ی ۷ آیلتس الزامی است (در هر چهار قسمت امتحان).


زمان‌بندی و هدف بخش‌های مختلف آزمون آیلتس- درباره آیلتس

so جدول زیر هدف، زمان‌بندی و جزییات هر بخش آزمون آیلتس را نشان می‌دهد.

درباره آیلتس

درباره آیلتس


آزمون IELTS Life Skills

so آزمون IELTS Life Skills  مناسب برای متقاضیان. ویزای. Family Member برای انگلستان است. پیش از ارائه آزمون لایف اسکیلز، ۷۶% از شرکت کنندگان. متقاضی شرکت در آیلتس آکادمیک و. ۲۴% دیگر نیز داوطلب آیلتس جنرال بودند.

to هر مؤسسه شرایط پذیرش متفاوتی دارد. در بعضی موارد. هم آیلتس آکادمیک و هم جنرال از متقاضی پذیرفته می‌شود. اگر مطمئن نیستید که در کدام نوع آزمون. باید شرکت کنید، با مؤسسه مورد نظر تماس بگیرید و از شرایط مطلع شوید.

so هر چهار مهارت زبان شنیداری، خواندن و درک مطلب، نوشتاری و گفتاری، در آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک سنجیده می‌شود مگر این که به خاطر ناتوانی جسمی از یکی از مهارت‌ها، معاف شوید.

مهارت‌های شنیداری و گفتاری در دو نوع آزمون جنرال. و آکادمیک مشترک ولی بخش‌های خواندن (درک مطلب) و نوشتاری متفاوت است.

then توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای انگلستان حتما باید. مدرک آیلتس مورد تایید انگلستان یا همان UKVI را دریافت نمایید. دقت کنید که UKVI یکی از انواع آزمون آیلتس نیست و نباید آنرا با آزمون آیلتس لایف اسکیلز اشتباه گرفت. آیلتس UKVI تنها به مرکز برگزارکننده آزمون ارتباط. داشته به نحوی که این مراکز باید مورد تایید دولت انگلستان باشد.


مهارت‌های آزمون آیلتس

مهارت Listening

so این بخش از آزمون آیلتس IELTS حدوداً ۳۰ دقیقه به‌طول می انجامد. چهل ‌سوال در چهار بخش در دفتر‌چه‌ای در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد. Listening تنها یکبار پخش‌ خواهد شد. البته به داوطلبان این فرصت داده می‌شود. تا سوال‌ها را پیش از پخش مطالعه کنند و پس از پایان گرفتن هر بخش نیز داوطلبان فرصتی دارند تا جواب‌های خود را باز‌بینی نمایند. پاسخ‌ها همگی. پس از شنیده‌ شدن باید در دفتر‌چه سوالات نوشته شود. با پایان گرفتن نوار به شرکت‌کنندگان ده دقیقه فرصت داده می شود تا پاسخ‌های خود را از دفتر‌چه سوالات به پاسخنامه منتقل کنند.

so دو بخش اول. در این قسمت به مکالماتی با بستر اجتماعی اختصاص داده شده است. معمولاً این قسمت شامل مکالمه‌ای بین دو یا چند‌نفر بوده و در انتها نیز صحبت‌های. یک‌نفر پخش می‌شود. دو بخش پایانی به موقعیت‌هایی تاکید می‌کند. که بیشتر جنبه دانشگاهی و تحصیلی دارند. در این بخش نیز مکالمه‌ای بین حد‌اکثر چهار‌ نفر و یک صحبت یک ‌نفره پخش‌ می‌شود. در این بخش از طیف گسترده‌ای. از لهجه‌ها و گویش‌های مختلف زبان انگلیسی استفاده می‌شود.

مهارت Reading

so برای پاسخ دادن به چهل سوال. این بخش از آزمون. آیلتس IELTS به داوطلبان ۶۰ دقیقه فرصت داده می‌شود. سوالات و متن‌ها در سه بخش، شامل حدود ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه، و در. یک دفتر‌چه به داوطلب تحویل داده می شود. پس از سپری شدن یک ‌ساعت، این. دفتر‌چه به ‌همراه پاسخنامه از داوطلب گرفته می‌شود. در این بخش، برخلاف قسمت اول امتحان به داوطلب. فرصتی. برای انتقال پاسخ‌ها به پاسخ‌نامه داده نمی‌شود.

too متون به‌کار گرفته‌شده در دفتر‌چه‌ سوالات. از مجله‌ها، جزوات، کتاب‌ها، و روزنامه‌ها. انتخاب شده‌اند و مخاطب همه آنها خواننده غیر متخصص است. حداقل یکی از این سه بخش. شامل یک نوشته استدلالی ظریف است و یک بخش نیز. به محتوای غیر نوشتاری و همراه با نمودار یا شکل اختصاص دارد. در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد، واژه‌نامه‌ای کوتاه نیز. همراه متن خواهد آمد.

again تفاوت اصلی GT Reading و Academic Reading در آزمون آیلتس IELTS، محتوا و سطح پیچیدگی متون استفاده شده است. در GT Reading، بخش اول‌ بر. مواجه با موقعیت ‌های اجتماعی تمرکز دارد. این بخش شامل متونی است که به مراودات اجتماعی ابتدایی و روزمره. تعلق داشته. و نگرشی به‌ سمت جمع ‌آوری، یافتن، و تهیه اطلاعات در آنها وجود دارد.

to بیشتر توجه در بخش دوم به‌ جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی است. این بخش به متن یا متن‌هایی اختصاص داده شده که انگلیسی پیچیده‌تری. در آنها استفاده به‌کار گرفته‌شده است. متن‌ نسبتاً بلندتری در بخش سوم در انتظار داوطلبان خواهد بود که از طریق آن توانایی خواندن نثر‌های بلند در شرکت‌کنندگان سنجیده می‌شود. در این بخش بیشتر خواندن نثر‌های پیچیده مد نظر است تا درک ‌مطالب استدلالی.

مهارت Writing

so برای این بخش از آزمون آیلتس IELTS، یک‌ساعت زمان در نظر گرفته‌شده است. در طول این‌مدت به داوطلبان دو موضوع برای نوشتن داده خواهدشد. پیشنهاد می‌شود که شرکت‌کنندگان در امتحان بیست‌ دقیقه اول را به نوشتن سوال اول اختصاص دهند. همچنین چهل دقیقه باقی‌مانده را صرف پاسخ به سوال دوم کنند. پاسخ به سوال اول لازم است حد‌اقل در ۱۵۰ کلمه نوشته شود. حداقل تعداد کلمات برای موضوع دوم ۲۵۰ کلمه است. به پاسخ‌هایی که کمتر از این‌ میزان کلمه داشته‌ باشند نمره کامل داده نخواهد شد.

در موضوع اول به داوطلب یک جدول یا نمودار داده شده و از او خواسته می شود تا اطلاعات نمایش‌داده شده در جدول را با جملات خود توضیح دهد. موضوع دوم در قالب یک سوال از داوطلب خواهد خواست تا نظر یا عقیده موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کند.

مهارت Speaking

so مصاحبه داوطلبان در آزمون آیلتس IELTS بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه. به‌ طول می انجامد. در طول این زمان داوطلب به سوالات مطرح‌شده از سوی مصاحبه‌گر پاسخ خواهدداد. این مصاحبه ضبط شده و. در بخش اول مصاحبه، داوطلب به‌ سوالاتی در مورد محل‌زندگی‌، وضعیت خانوادگی، شغلی و همینطور علایقش پاسخ می‌دهد. این بخش ۴ تا ۵ دقیقه به‌طول می‌انجامد. در بخش دوم به داوطلب موضوعی، که بر روی یک کارت نوشته شده ‌است، داده می‌شود. سپس از وی خواسته می شود تا به مدت دو دقیقه. در مورد آن موضوع صحبت کرده و اظهارنظر کند. داوطلب می‌تواند پیش از شروع صحبت بمدت یک‌ دقیقه در مورد محور‌های گفتگو فکر کرده و یادداشت بردارد. پس از خاتمه دو دقیقه داوطلب به یک یا دو سوال پایانی در رابطه با موضوع پاسخ خواهد داد. در بخش سوم داوطلب به بحثی چهار تا پنج‌دقیقه‌ای وارد می‌شود که به موضوع موردبحث در کارت مربوط است.

so نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمره کلی امتحان با معدل‌گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه آیلتس، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود.